Katarína Hládeková

Katarína Hládeková

"Slovenská umělkyně Katarína Hládeková je od doby studií na Fakultě výtvarných umění v Brně intenzivně přítomná na české umělecké scéně. Pro porotu byla důležitá mimořádná výtvarná inteligence a čistota provedení konceptuálních operací s idejemi a zkoumanými vztahy mezi realitou, modelem a jejich mentálním obrazem." (prohlášení poroty)

Katarína Hládeková (*1984) je absolventkou košické KVUaI TUKE, Ateliéru grafiky a experimentální tvorby Rudolfa Sikory a brněnské Fakulty
výtvarných umění VUT, Ateliéru malířství III Petra Kvíčaly. Doktorské
studium začala na Katedře elektronického obrazu Univerzity J. E.
Purkynĕ v Ústí nad Labem a v současnosti v něm pokračuje na brněnské
FaVU. Pracuje zejména v médiích objektu, instalace a fotografie, přičemž ústředním tématem její práce je model: monumentální prostorová realizace v malém měřítku, která je často představena právě srze fotografii. Autorka zkoumá citlivý vztah mezi realitou a jejím obrazem, či předobrazem, který se sám o sobě stává novou skutečností. Svou tvorbu představila v mnoha českých a slovenských výstavních institucích, v poslední době například v brněnské Galerii TIC, Make Up Gallery v Košicích nebo Fait Gallery v Brně. V roce 2013 reprezentovala Slovensko v rámci Henkel Art Award.

Videoprofil Kataríny Hládekové

Video: Jan Vidlička

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím