Dlouhodobá řada tzv. intervencí byla zahájena v roce 2016 a je založena na spolupráci SJCh s regionálními galeriemi a muzei. Jde o prezentace zpravidla komornějšího formátu, které mohou být integrovány do stálé expozice, do exteriéru nebo do nevýstavních prostor v galerii. Může se jednat o site-specific instalace, tradiční média, ale i o živé akce a performance.

Intervence vznikají ve spolupráci s dosavadními laureáty nebo finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého a jejich smyslem je přibližovat Cenu a činnost SJCh i publiku mimo hlavní centra, kde se odehrávají finálové výstavy, navazovat partnerství s dalšími výstavními institucemi a také upozorňovat na význam, který mají pro historii SJCh desítky uměleckých osobností, které Cenou doposud prošly. Současně chceme skrze tyto vstupy do krajských galerií také rozšiřovat povědomí o tom, jaké další programy SJCh se momentálně odehrávají i na jiných místech a co se v nejbližší době chystá.

V rámci této programové řady jsme již spolupracovali například s Galerií výtvarného umění v Chebu, Galerií moderního umění v Roudnici nad Labem nebo Galerií Vysočiny v Jihlavě. Zvláštní prostor pro naše intervence vyhradila Oblastní galerie Liberec, v níž realizujeme samostatné výstavy finalistů Ceny za uplynulý rok.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím