The mission of Jindřich Chalupecký Society is to support contemporary Czech art and to strengthen its role in Czech society and in international context. In collaboration with our partners in the Czech Republic and internationally, we organize exhibitions, public programs, residencies for artists and curators, educational and publication projects. Since 1990, the Society awards the Jindřich Chalupecký Award for visual artists up to 35 years of age.

Linie pohledů – Rozhovor Barbory Ciprové s Kateřinou Vincourovou

Linie pohledů – Rozhovor Barbory Ciprové s Kateřinou Vincourovou

U příležitosti samostatné výstavy Kateřiny Vincourové, první ženské laureátky Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 1996, pořádané Společností Jindřicha Chalupeckého ve washingtonském Katzen Art Center v American University Museum, uskutečnila Barbora Ciprová, asistující kurátorka na výstavě Arteria, interview s autorkou o její praxi a přístupu k umělecké tvorbě.

more

Obhájce Chalupecký

Obhájce Chalupecký

Historik a teoretik umění, kurátor a člen správní rady Společnosti Jindřicha Chalupeckého Tomáš Pospiszyl přibližuje osobnost výtvarného kritika Jindřicha Chalupeckého, po kterém byla na jeho počest pojmenována nejprestižnější cena pro mladé umělce do 35 let v Čechách, jejíž tradice byla zahájena již v roce 1990.

more

This website uses to provide services, personalize ads, and analyzing traffic cookies.
By using this website, you consent to the use of cookies.

Accept