Eloïse Bonneviot & Anne de Boer: Pohlceni v hloubi houští II

Eloïse Bonneviot & Anne de Boer: Pohlceni v hloubi houští II

Interaktivní prostorová instalace Pohlceni v hloubi houští II, která se poprvé představuje v prostředí Prahy, funguje na principu virtuální hry, jež otevírá nové možnosti estetických a ekologických intervencí v městském prostoru.

Zážitkový a zábavný aspekt hry nabízí možný způsob, jak lze čelit složitým souvislostem ekologických katastrof v moderním městském prostředí, kde nás často dusí pocity viny a bezmoci. Projekt je instalován v galerii Národní technické knihovny – jedné z nejexperimentálnějších českých knihovních budov – coby amalgám interaktivních soch spojených s audiovizuálním obsahem a virtuální krajinou. Svou formou nás vyzývá ke zkoumání vzájemného vlivu digitálního prostředí a přírodních ekosystémů, které se snaží simulovat. Rozvíjí tak diskurz na pomezí dat, technologie a ekologie.

Efekt instalace se odvíjí od aktivní účasti návštěvnic a návštěvníků, kteří svou (inter)akcí přímo ovlivňují podobu simulované krajiny a sugestivní zvukové kulisy. Interaktivní zážitek instalace bude zpřístupněn jednotlivým skupinám hráčů a hráček během speciálně organizovaných herních setkání pod vedením uměleckého dua. Účastníci hry se budou moci vtělit do ne-lidských bytostí, které představují různé komponenty městského prostředí.

Jak můžeme posílit celkovou odolnost ohřívajícího se města, namísto neustálého zpětného napravování těchto změn? Jak se tyto problémy zhmotňují v životě obyvatel Prahy a co to znamená pro ekosystémy města?

Eloïse Bonneviot (FR, 1986) a Anne de Boer (NL, 1987) tvoří jako umělecké duo již přes 10 let a aktuálně působí v Berlíně. Ve své praxi se zaměřují na mezidruhové vztahy, klimatickou úzkost a spekulace ohledně budování našich světů. Využívají různé typy herních prvků, pomocí nichž společně vytvářejí představy o naší budoucnosti v době ekologického kolapsu. Zaměřují se na digitální kulturu, technologie a DIY tvorbu, přičemž pečlivě vybírají materiály použité ve svých dílech z hlediska provázanosti s okolím. Jejich experimenty plodí instalace a performativní díla, která interagují s publikem i jinak než tradičními výstavními formáty. V letech 2014 až 2022 působily pod názvem Mycological Twist a mezi lety 2011 a 2020 byly součástí kolektivu HARD-CORE.


Praktické informace:

Výstava je otevřena Pondělí – Neděle v čase 10:00 – 18:00.
Prostor knihovny i galerie je bezbariérový, včetně přístupu k toaletám.

Registrace na termíny herních setkání probíhá přes systém GoOut na následujících odkazech:

 Pátek 19.4. od 17:00 (ENG)
> https://goout.net/cs/eloise-bonneviot-and-anne-de-boer-a-devoured-hedge-burrows-deep-ii-game-session/szmmwbx/

 Neděle 21.4. od 15:00 (ENG)
> https://goout.net/cs/eloise-bonneviot-and-anne-de-boer-a-devoured-hedge-burrows-deep-ii-game-session/szlmwbx/

Středa 24.4. od 14:00 (ENG / CZ)
> https://goout.net/cs/eloise-bonneviot-and-anne-de-boer-pohlceni-v-hloubi-housti-ii-herni-setkani/szsmwbx/

Sobota 27.4. od 15:00 (ENG / CZ)
>https://goout.net/cs/eloise-bonneviot-and-anne-de-boer-pohlceni-v-hloubi-housti-ii-herni-setkani/sztmwbx/

Počet míst na hernách setkáních je omezen a účast je možná pouze po předchozí registraci.
Hlavním jazykem herních setkání je angličtina. Každé herní setkání trvá přibližně 90 minut.
V případě potřeby asistence či specifických potřeb nás prosím kontaktujte při registraci na zuzanasramkova@sjch.cz.

 

Výstava Pohlceni v hloubi houští II se koná v rámci mezinárodního projektu Islands of Kinship: A Collective  Manual for Sustainable and Inclusive  Art Institutions a je realizována s finanční podporou Ministerstva kultury, hl. m. Prahy, Česko-německého fondu budoucnosti a Evropské Unie.