Cena Jindřicha Chalupeckého 2020

Mezinárodní porota se rozhodla do finále 31. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého 2020 vybrat pět finalistek a finalistů z řad vizuálních umělců do 35 let. Jsou jimi Jakub Choma, autorská dvojice Anna Slama & Marek Delong, Marie Tučková, Jiří Žák a umělecký kolektiv působící pod názvem Pracovní skupina pro výzkum mimosmyslové estetiky, který tvoří Jan Kolský, Vojtěch Märc, Matěj Pavlík a Peter Sit. Z minulého ročníku také přechází umělkyně Alma Lily Rayner.

Finalisté

Výstava

Společná výstavní prezentace finalistů i výstava zahraničních hostek se uskuteční ve Veletržním paláci v Národní galerii Praha. Laureátka či laureát bude tradičně vyhlášen během ceremoniálu, který proběhne v prosinci v Praze.

Porota

Finalistky a finalisty vybrala mezinárodní porota složená z představitelek a představitelů předních mezinárodních uměleckých institucí. Zasedli v ní Zdenka Badovinac, ředitelka Moderna galerija v Lublani, Vjera Borozan, historička a teoretička umění, pedagožka působící v Praze, Lenka Klodová, umělkyně a vedoucí Ateliéru tělového designu FaVU VUT v Brně, João Laia, ředitel Muzea současného umění Kiasma v Helsinkách a Laurel Ptak, ředitelka Art in General v New Yorku. Porota se opět sejde na začátku prosince 2020, aby rozhodla o laureátce či laureátovi CJCH 2020.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím