OPENCALL Cena Jindřicha Chalupeckého 2021

OPENCALL Cena Jindřicha Chalupeckého 2021

Cena Jindřicha Chalupeckého je otevřena umělkyním a umělcům do 35 let, bez ohledu na dosažené vzdělání a národnost, kteří dlouhodobě působí na území České republiky.

Přihlašování probíhá přes online platformu works.io, kde si za tímto účelem vytvoříte profil. Pokud jste tuto platformu k přihlášení využili už loni, můžete svůj profil pouze aktualizovat a znovu se skrze něj přihlásit. Přihlášky přijímáme od 19. 10. do 20. 11. 2020. 

Vaše přihlášená portfolia posoudí mezinárodní porota. Členy poroty pro 32. ročník CJCH jsou Ivet Ćurlin, členka kurátorského kolektivu WHW řídící od roku 2019 Kunsthalle Wien, Anna Daučíková, umělkyně a pedagožka působící v letech 2011–2019 na Akademii výtvarných umění v Praze, Charles Esche, ředitel Van Abbemusea v Eindhovenu, João Laia, šéfkurátor Muzea současného umění Kiasma v Helsinkách, a Jan Zálešák, kurátor a pedagog působící na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Vyhlášení finalistek a finalistů nového ročníku proběhne tradičně na tiskové konferenci v průběhu ledna 2021. Společná výstava prací vytvořených v rámci Ceny Jindřicha Chalupeckého 2021 proběhne na podzim v Moravské galerii v Brně.

Na základě rozhodnutí finalistek a finalistů CJCH 2020 se v rámci 31. ročníku nekoná vyhlášení laureátky či laureáta. Nadcházející ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého je vyhlášen s dosavadními pravidly, do pokračující diskuze nad jejich možnou úpravou budou přizváni také finalistky a finalisté nadcházejícího ročníku.

 

Základní informace k přihlašování

 

  1. Váš věk v roce 2021 nesmí přesáhnout pětatřicet let.    
  2. Podrobné znění opencallu a veškeré informace najdete zde.
  3. Pro vytvoření nového profilu na works.io, prosím napište email na info(zavinac)sjch.cz se svým jménem, obratem Vám pošleme pozvánku k vytvoření portfolia. Pokud již profil máte, pouze si ho aktualizujte a přihlášku odešlete. 
  4. Místo v minulosti požadovaného "Artist statement" Vás prosíme, abyste stručně odpověděli na pár otázek, které najdete v opencallu v sekci "Apply".
  5. Manuál k vytvoření přihlášky najdete zde
  6. Umělkyně či umělec, kterého porota vybere do finále, se zavazuje plnit podmínky Společnosti Jindřicha Chalupeckého týkající se přípravy a prezentace na výstavě finalistů, reprezentace v médiích, přípravy katalogu, spolupráce na prezentacích v rámci dalších doprovodných akcí ceny.
  7. S přípravou Vašeho portfolia Vám rádi pomůžeme – jsme k dispozici pro konzultace.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím