Návod na přežití – projekce a diskuze

Návod na přežití – projekce a diskuze

Projekce videozáznamu performance k projektu Almy Lily Rayner zabývajícím se komunitními modely vzájemné podpory a diskuze s účastníky performance.

„Návod na přežití je participativní platforma určená pro lidi s rozmanitými zkušenostmi, ale stejným zájmem: mít možnost v těžkých životních situacích najít podporu a také společně vytvářet alternativní podpůrné sítě pro ostatní. Setkávají se zde přeživší sexuálního násilí, zástupkyně romských žen, lidé z LGBTQ+ komunity, lidé se zkušeností se závislostí nebo s psychiatrickou hospitalizací a další ostravské aktivistky a aktivisté zabývající se různými formami útlaku.
Během několika měsíců skupina probírala funkce a omezení státních institucí při poskytování emocionální a sociální péče. Skrze výměnu potřeb, frustrací a pracovních metod zkoumala autonomní modely vzájemné podpory, vedené tzv. experty na základě zkušenosti.
První veřejný výstup projektu proběhl formou společného čtení. Každá účastnice/účastník této performance nabízí část sebe. Každá/ý přišla/přišel přečíst text, který považuje za důležité pro vlastní postoje. Někdo jej napsal svými slovy, někdo si vypůjčil slova jiných. Všichni jsou tu, aby přeměnili mlčení v kolektivní akci.
Po projekci proběhne veřejná diskuse s účastníky/účinkujícími performance."

Alma Lily Rayner

 

Projekt aktuálně pokračuje výstavou Almy Lily Rayner v Oblastní galerii Liberec, promítání a diskuze jsou součástí doprovodného programu k výstavě.

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím