Daily Operation curated by Elisa R. Linn & Lennart Wolff

Daily Operation curated by Elisa R. Linn & Lennart Wolff

Kurátorovaný program Elisa R. Linn & Lennart Wolff (km temporaer)

Projekce představuje cyklus videí, jejichž autory jsou Will Benedict, Zbyněk Baladrán, Anna Daučíková, Julia Heyward, Georgie Nettell a John Smith. Zachycují a apropriují každodenní scény a činnosti či populární formáty, jako je videoklip. Pracují s celou škálou stylů od psychodramatu po dokument a skrze množství narativů narušují jazykové zvyklosti a hierarchie. Jazyk se zde objevuje v podobě promluv, jež se vyznačují proměnlivostí a významovými posuny, a dále v podobě vizuálních asociačních systémů či použití textu v rámci pohyblivého obrazu.

Elisa R. Linn je kurátorka a autorka žijící v Berlíně a New Yorku. Vystudovala kurátorství v rámci studijního programu Whitney Museum of Modern Art. Píše pro publikace a časopisy, jako je frieze, Kaleidoscope či artforum. Spolu s Lennartem Wolffem spoluzaložila kurátorský projekt km temporaer. K jejím nedávným a nadcházejícím projektům patří performance, projekce a výstavy v institucích, jako je Neuer Aachener Kunstverein (Aachen, 2015), British School at Rome (Řím, 2018), Bronx Museum (New York, 2018), The Kitchen (New York, 2018), Whitney Museum of American Art (2018), South London Gallery (Londýn, 2018) či German Center for Architecture (Berlín, 2018). Připravuje výstavy pro Galerie Francesca Pia (Zurich, 2019) či pro Museo Nivola (Orani, 2019) a další. V poslední době přednášela např. na Royal Academy of Arts (Londýn, 2018) či v National Centre for Contemporary Arts, NCCA (Khabarovsk, 2018).

Lennart Wolff je architekt a kurátor žijící v Berlíně. Vystudoval architekturu na architektonické škole Architectural Association v Londýně. V roce 2018 spoluzaložil její pobočku AA Visiting School v Zurichu. Píše pro časopisy, jako je frieze, Kaleidoscope či Cura.

Program bude probíhat v anglickém jazyce.

V rámci programové linie Café Chalupecký.

VSTUP ZDARMA

Projekt Café Chalupecký je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy, J&T Banky, Českých center, Institutu umění - Divadelního ústavu a městské části Praha 7.

Ilustrační foto: Georgie Nettell – Are you extroverted or are you neurotic?, 2018. 7:59 minutes.