Cooking Sections – Salmon: Traces of Escapees

Cooking Sections – Salmon: Traces of Escapees

Lososí farmy jsou tvořeny oky rybářských sítí, základního stavebního prvku těchto podmořských výkrmen. Výkaly, medikamenty, syntetické barvy a paraziti se jimi valí ven a znečišťují okolní vody. I když se některá ze sítí protrhne, zůstávají chovaní lososi v zajetí; nedokážou totiž uniknout svému vlastnímu modifikovanému tělu.

Během programu Jury Meetingu proběhne zahájení výstavy zahraničních hostů letošního ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, kterými jsou  Daniel  Fernández  Pascual  a Alon  Schwabe  působící  pod názvem Cooking  Sections.

Jejich praxe se soustředí na zkoumání komplexních problémů globálně propojeného světa, a to především na příkladech z oblasti zemědělství a produkce potravin. Cooking Sections tak odkrývají sociálně-ekonomické, historické, politické a environmentální souvislosti.
Nová multimediální instalace týkající se ekologických dopadů chovu lososů je součástí jejich dlouhodobého projektu Becoming CLIMAVORE a navazuje na výstavu Salmon: A Red HerringVýstava zprostředkuje českému publiku nejaktuálnější tvorbu této umělecké dvojice, která je mimo jiné letos nominována na prestižní britskou Turner Prize. 

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím